Основними завданнями бібліотеки є:

- Піднесення бібліотечної справи на якісно новий рівень, інформатизація бібліотечних процесів, впровадження в роботу бібліотеки нових інноваційних технологій,

- Сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку освітнього процесу, виховання загальної культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книги.

- Сприяння реалізації концепції Нової української школи, яка ґрунтується на «Рекомендаціях Ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя», щодо навчанню здобувачів освіти засобами книги вмінню навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіти іншими сучасними вміннями.

- Координація роботи бібліотеки зі здобівачами освіти, педагогами, батьками в популяризації книги, в задоволенні інформаційних потреб книго користувачів, формуванні в них навичок читання літератури.

- Виховання у читачів інформаційної культури, культури читання; формування вмінь користуватись бібліотекою, її послугами, книгою, довідковим апаратом, базами даних, розвиток творчої думки, пізнавальних здібностей та інтересів .

Головне завдання шкільного бібліотекаря – підвищити інтерес сучасного учня до читання та любові до книги

Тому у своїй роботі використовую традиційні та нетрадиційні форми роботи для того щоб користувачі бібліотек мали змогу доступу до неї з різних куточків України.

Книжкові виставки

Бібліотечні огляди

Диспути

Обговорення книг

Читацькі конференції

фотовиставки;

бібліобанер;

Віртуальні виставки,виставки з аудіосупроводом, виставки-«листівки» за окремим невеликим літературним твором;

розгорнуті виставки – з розділами, цитатами, ілюстраціями, текстом, відео- та аудіоматеріалами;

тематичні виставки;

книжкові виставки – «Стрічка часу»;

виставки – вікторини, презентації, казки, подорожі, кросворди, питання, цитати, хроніки

/Files/images/2023/зображення_viber_2023-09-19_12-11-21-935.jpg

"Неопалима купино! Моя бібліотеко!
Ти мудрість всіх віків, хранителько добра!" під таким гаслом розпочався Всеукраїнський місячник бібліотеки ліцею.

1. Невід’ємною частиною ліцею є бібліотека. Бібліотекарями нашого ліцею були:
Пєтухова Тіна Остапівна
Бариба Анатолій Олексійович
Савченко Наталія Романівна

Зараз бібліотеку очолює бібліотекар - Світлана КОВГАН.

/Files/images/51542057.jpg

2. Основні напрямки роботи:
- сприяти реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку освітнього процесу;
- виховувати у здобувачів освіти культуру, національну свідомість, шанобливе ставлення до книги– як головного джерела знань;
- сприяти різними формами та методами бібліотечної роботи самоосвіти здобувачів освіти та педагогів;
- підносити на якісно новий рівень бібліотечну справу.

3. Форми роботи бібліотеки:
  • бесіди;
  • книжкові виставки;
  • бібліотечні уроки;
  • відкриті заходи.

4. Бесіди про книгу:
У бібліотеці розроблено цикл бесід про книги:

• «Звідки прийшла книга»;
  • «На чому писали перші книги»;
  • «Скільки коштує підручник».

5. Книжкові виставки – одна з дієвих форм бібліотечної роботи:

·«Незалежна і єдина будь навіки, Україно!"
·«Без вини винні"
·«Чарівний світ казковий»

6. Бібліотечні уроки:

Допомагають нашим читачам оволодіти бібліотечно-бібліографічними засобами пошуку літератури.
·«Створення книги»
·«Довідкова література»
·«Як знайти книгу»

7. Масові заходи:
Традицією нашої бібліотеки стало проведення свят, конкурсів, вікторин присвячених книгам:
- гра «Зоряна мандрівка»
- свято «У гостях у казки»

КОЛОНТАЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

вул.Центральна, 72, с. Колонтаїв, Богодухівський район, Харківська область, 62030, Україна

Дата останньої зміни 23 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!